Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"En İyi Referans, Çalışan Sistemdir"

18. Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir katılımcılarından Ege Teta'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve İhracat Sorumlusu Musa Taşçı, elektronik otomasyon ve geçiş sistemleri alanında faaliyet gösteren 15 yıllık firmanın öne çıkan hizmetleri hakkında bilgi verdi.

"En İyi Referans, Çalışan Sistemdir"

Ege Teta Elektronik'in uzmanlaştığı alanlar neler?

1997 yılında kartlı geçiş, turnike, otomatik bariyer sistemleri ile başlayıp, otopark otomasyonu konusunda Ege bölgesinde lider bir konuma gelmiş durumdayız. Elektronik kapı ile otomatik kapı sektöründeki otomasyon tecrübemizi birleştirerek, İzmir'e ilk otomatik bariyer sistemini getirdik. Otomatik bariyerlerin elektronik kartlarını ve içlerindeki mikro işlemci yazılımlarını kendimiz üretiyoruz. Bu sene onbeşinci yılımıza girdik. Kuruluşumuzdan bu yana firma sahibimiz Turgay Tekin ile birlikte çalışıyorum. Yaklaşık 40 kişilik bir ekibimiz var.
 
Çok sayıda resmi kuruma ve büyük ölçekli özel firmaya hizmet veriyoruz. Bodrum, Kuşadası, Çeşme gibi sahil beldelerindeki oteller için dönen kapı, otomatik ve fotoselli kapı sistemleri geliştiriyoruz. Birçok ürünün Ege bölgesindeki tek yetkili satıcısıyız ve bunların hem montajını hem de servisini üstleniyoruz.


Ege Teta tarafından geliştirilen bir uygulama veya yazılım var mı?


Kartlı geçişlerdeki otopark otomasyon yazılımları genellikle bizim yazılımlarımız. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız iyi bir yazılım ve destek ekibimiz var. Elektronik karttan içindeki yazılıma kadar kendimiz yaptığımız için sorunsuz çalışan sistemler sunuyoruz. Müşteri memnuniyetiyle artan bir pazarımız var.


Referanslarınız arasında IKEA'ya rastlıyoruz...

Evet, IKEA için otomatik döner kapı ve otomatik bariyerler ürettik. Manisa Belediyesi, Egesan Plaza, Ege Üniversitesi Hastanesi, İzmir Oyak Yamaçevler diğer önemli projelerimizden bazıları. Yamaçevler'deki otomatik kapıları her gün 700 kişi kullanıyor. Ege Ünivesitesi'nde ise 200'ün üzerinde bariyerimiz var.


Sık kullanım nedeniyle düzenli bakım gerektiren bir üretim alanında hizmet veriyorsunuz. Satış sonrası destek sisteminizden de bahsedebilir misiniz?

Satıştan sonra montaj ve periyodik bakım desteği veren yaklaşık 6 servis ekibimiz var. "En iyi referans, çalışan sistemdir" politikasıyla hareket ediyoruz. Bütün sistemlerimiz mutlaka çalışır. Bakım anlaşmalı olarak 7x24 destek verdiğimiz sistemlerimiz var. Yılbaşı gecesi saat 1'de servise gittiğimiz bile olmuştur.

Öte yandan ücret toplama sistemi sözleşmesi ile, Ege bölgesi geneline en geç 6 saat içinde müdahale ediyoruz. Bu da tabi müşteri memnuniyeti ve rakiplerimize karşı avantaj sağlıyor. Hem imalat hem montajı biz yaptığımız için çoğu aksaklığı öngörerek, müşteriye hissettirmeden çözüyoruz. Uzun süreli çalışanlarımız olduğu için her türlü problemi en kısa sürede çözüyorlar.


Ege'de öncü ve bilinen bir firmasınız. Hizmetlerinizi Türkiye geneline nasıl sunuyorsunuz?

Ankara'da, İstanbul'da ve daha birçok kentte ürünlerimizi satan temsilci firmalar var. Ürün tedarikinde bulunuyor, teknik destek ve proje desteği veriyoruz. Panoramalara bakıp proje alıyorlar. Ürünü gönderiyoruz, montajı kendi ekibimiz yapıyor, servis ve desteği ise onlar yapıyor. Artvin-Hopa, Diyarbakır, Kayseri, Ankara ve İstanbul'da çalışan sistemlerimiz var. 


Yapı Fuarı-Turkeybuild İzmir’e 2009 yılından bu yana katılıyorsunuz. Üç yıllık fuar deneyiminizi nasıl değerlendirirsiniz?

Yapı Fuarı, marka bilinirliğimizi artırdı. Bizi yalnızca bariyer üreticisi olarak bilen firmalar, fuarı ziyaret ettiklerinde daha farklı ürünlerimiz olduğunu görüyor. Dışarıda görünen ürünümüz daha çok bariyerler ancak İzmir Hilton içinde kartlı geçiş sistemlerimiz, birçok fabrika ve kurumsal firmada çeşitli sistemlerimiz mevcut. Bunları tanıtmak hem markamıza değer kattı hem de satışlarımızı artırdı.

Önümüzdeki dönem için yeni yatırımlarınız var mı?

2013'te bölge bayilikleri vermek gibi bir düşüncemiz var. Aynı zamanda üretim alanımızı başka bir yere taşıyıp, fabrika ve atölyemizi geliştirmek istiyoruz. Tabi tüm bunları zaman gösterecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-iyi-referans-calisan-sistemdir_102591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!