Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Hammadde Girişinden Nihai Ürüne Kadar Sürece Hakimiz"

25. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’nın katılımcı firmalarından Köster, sürdürülebilirlik perspektifiyle sektöre sunduğu ürünleri ve gelecek dönem için planladıkları konsept yapı’nın ipuçlarını yapi.com.tr ile paylaştı.

"Hammadde Girişinden Nihai Ürüne Kadar Sürece Hakimiz"

25. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’nın katılımcı firmalarından Köster, sürdürülebilirlik perspektifiyle sektöre sunduğu ürünleri ve gelecek dönem için planladıkları konsept yapı’nın ipuçlarını yapi.com.tr ile paylaştı.

Yapı Fuarı Ankara’ya özel ön plana çıkarttığınız bir ürününüz var mı?

Evet, bu Fuarda yurtdışı pazarlarımızla paralel olarak Türkiye’de de gelişmesini istediğimiz poliürea ve poliüretan ürünlerimizi yansıtıyoruz. Bununla birlikte, özellikle radon gazının geçişimsizliğini tüketicilerle bir defa daha paylaşıyoruz. Çünkü radon gazının insan sağlığı üzerindeki etkilerini tüketicilerle paylaştığımız zaman daha anlaşılır kavramlar üzerinden hareket edebileceğimizi düşünüyoruz. Bu iki portföy bu Fuarda tanıtımını gerçekleştirdiğimiz temel ürünlerimiz.

Söz konusu iki ürün hakkında biraz daha detaylı bilgi alabilir miyiz?

Bu ürünlerimizden biri geçen sene önemli bir etkinlikte de ödül alan poliürea ve poliüretan ürünümüz KB-Pur 560’dır. Kullanım alanı oldukça geniş olan KB-Pur 560; elastik, sıcak püskürtme tekniğiyle uygulanan bir ürün. Bu ürün aracılığıyla geniş metrajları çok kısa bir sürede uygun ekipmanla uygulayabiliyoruz. Dolayısıyla birim zamanda yapılmış metraj ve zorlu koşullara cevap vermek anlamında da Türkiye’ye katma değer kazandıracak bir ürün.

Diğer taraftan amiral gemimiz olan Deuxan 2K; özellikle çevreye duyarlılığı, su bazlı olması özellikleriyle ön plana çıkıyor. DIN 18 195 standartlarına uygun olmasıyla birlikte radon gazı geçirimsizliği ile ön plana çıkıyor. Özellikle temel, perde ve teraslarda kullanılan nitelikli bir ürün.


Köster ürünlerini benzerlerinden ya da muadillerinden ayıran özellikler nelerdir? Köster ürünlerinin güçlü yanları nelerdir?

Öncelikle ürün portföyümüzdeki ürünlerin tamamının kendi üretimimiz olması önemli. Söz konusu ürünler ya Almanya merkez tesislerimizde ya da Gebze’de bulunan fabrikalarımızda üretiliyor; bu Köster’in Türkiye’deki gücünü yansıtan bir durum. Dolayısıyla hammadde girişinden nihai ürüne kadar sürece hakimiz. Bununla birlikte ürünlerimiz, uluslararası kurum ve kuruluşlarca da akredite edilmiş durumda… Yani bahsettiğimiz çevreye duyarlılığı, onun dışında nihai performansları ve zaman içerisinde davranışları bakımından standartları sağlıyorlar.

Köster markasının en önemli özelliklerinden biri çevreye olan duyarlılığı ve yeşil ürünler konusundaki hassasiyeti. Köster firmasının bu konudaki duyarlılığı hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Elbette, sürdürülebilirlik ve teknik konular bağlamında etik bulmadığı uygulamalara “hayır” deme basiretini göstermiş Türkiye’de 18 yılı ardında bırakmış bir şirketiz ve bununla gurur duyuyoruz. Bununla birlikte ürünün uygulaması da bilinçle yapılıyor ve sonuçları hem çevreye hem kaynaklara hem de topluma olumlu bir şekilde yansıyor. Bunlar çok önemli değerler, bu itibarla milyon metrekareleri aşan ve 18 yıla yayılmış faaliyetlerde pek çok referansa sahip olduğunu söyleyebiliyoruz.

Sürdürülebilirlik konusundaki iddiamızı şöyle temellendirebilirim: Köster’in uluslararası pazarlarda, uzun yıllardan beri faaliyetleri mevcut. Çevreye duyarlı ve yeşil bina olarak tanımlayabileceğimiz çevre dostu yapılarda kullanmaya elverişli ürünlerimizin hem inşaat sektörümüze hem de yaşam standartlarımıza katkı sağlayacağını belirtmeliyim. Türkiye’de yeni tesisimizin de devreye giriyor olması, mevcut tecrübelerin Türkiye’yle birleşmesi, bir araya gelmesi anlamı taşıyor. Önümüzdeki süreçte işin mutfak boyutundan başlayarak konu ettiğimiz çağdaş teknolojiyle ürettiğimiz ürünlerin Türkiye pazarına yansımasına daha müdahil olacağız. Buna yönelik somut çalışmalarımız da var, özellikle konsept bir yapı içerisinde Köster ürünlerinin uygulanmış ve yansımış şekilde anlatımı olacak.

Yapı Fuarı Ankara bu sene yeni mekanında, ne düşünüyorsunuz yeni mekanı hakkında?

Yapı Endüstri Merkezi’nin sektörümüz için bir katma değer olduğunu düşünüyorum. Bu sene şunu görüyoruz; daha nitelikli bir katılımcı profili var, standımızı ziyaret eden müşterilerin mühendis, mimar ağırlıklı olduklarını görüyoruz. Yapı Fuarı Ankara’nın, Yapı Endüstri Merkezi’nin öncülüğünü gösteren nitelikli bir fuar olduğunu düşünüyorum. Gerçekten Ankara Yapı Fuarı’nın nitelik kazandığını görüyoruz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hammadde-girisinden-nihai-urune-kadar-surece-hakimiz_102351.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!