Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Fuar Alanında Grofen’in Yeniliklerini Konuştuk

Grofen firması Marka Danışmanı Selçuk Kılıç ile Yapı Fuarı Ankara’nın yeni mekanı, Grofen firmasının Yapı Fuarı Ankara’da lansmanını gerçekleştirdiği yeni ürünü ve yurtdışı etkinliği hakkında konuştuk.

Yeni Fuar Alanında Grofen’in Yeniliklerini Konuştuk

Grofen firması Marka Danışmanı Selçuk Kılıç ile Yapı Fuarı Ankara’nın yeni mekanı, Grofen firmasının Yapı Fuarı Ankara’da lansmanını gerçekleştirdiği yeni ürünü ve yurtdışı etkinliği hakkında konuştuk.

Bu fuara özel ön plana çıkardığınız yeni bir ürününüz var mı?

Evet, ısı yalıtımı konusunda Grokim hazır hafif sıva. Bu, Grofen’in yeni çıkardığı bir ürün ve ilk olarak bu fuarda tanıtımını yaptık. Şu anda ürünümüzün standartları alınmak üzere, yaptığımız testlerden çok olumlu sonuçlar aldık. Standartlarımızı da aldıktan sonra 2013’te Grokim piyasada olacaktır. Şu ana kadar olumlu tepkiler aldık, umarım ileriki süreçte daha iyi olur.

Peki, bu ürün ne gibi avantajlara sahip ve kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuyor?

Söz konusu ürünümüz 0,01 oranında yalıtım sağlayan bir sıva, EPS ve mantolama sistemiyle uygulandığı zaman çok daha çevreci bir yapı oluşuyor. Daha önceden bu tarz bir ürüne sahip değildik. Normal kara sıvamız mevcuttu ancak şimdi bu yalıtımlı sıvayla enerji verimliliği konusunda daha iyi sonuçlar elde edilebilecek.  Bu da bizim için bir artı.

Yalıtım konusu, şu anda yapı sektörünün gündemini de yoğun olarak işgal ediyor. Bu doğrultuda yeni yönetmelikler düzenlendi...

Kesinlikle… Yalıtım alanında gerçekleştirilen yatırımlar hem çevresel etkisi hem de kendini kısa sürede finanse etmesi anlamında karşılığını aldığınız yatırımlar. Bu tür yasal düzenlemeler olmasa da insanlar artık bunu tercih ediyor. Çünkü çok ciddi avantajlarını görüyorlar.

Grofen’in yurtdışı projelerinde etkinliği nedir?

Grofen, Türkiye’nin birçok yerinde uygulanan projelerde tercih edilen ürünler sunuyor. Bununla birlikte yurtdışında da birçok projede Grofen ürünleri kullanılıyor. Özellikle Irak bizim için çok önemli bir pazar. Erbil, Bağdat gibi kentlerde Grofen’in marka değeri çok yüksek ve bu kentlerdeki büyük ve önemli projelerin içerisinde yer alıyoruz. Bir dönem Suriye’de oldukça etkindik ancak şu anki durum nedeniyle oradaki süreç durdurulmuş durumda. Rusya ve Türki cumhuriyetlerle de çok ciddi görüşmelerimiz oluyor.

Grofen 4-5 yıllık bir firma ve bu süre zarfında çok olumlu bir yol kat ettiğimizi görüyoruz. Umarım bundan sonraki süreç çok daha iyi olacak.


Son olarak Yapı Fuarı Ankara’nın yeni mekanı ile ilgili görüşlerinizi alalım.

Fuarın burada gerçekleştirilmesi kesinlikle çok doğru bir karar. Ankara zaten mekan konusunda biraz sıkıntılı bir yer. Ama ATO Kongre Merkezi, Altınpark’taki fuar alanına göre çok daha farklı. Bunu fuara gelen ziyaretçilere baktığımız zaman da hissedebiliyoruz; vizyon değişmiş durumda. O nedenle de burada olmaktan çok memnunuz.

Tabi bir Ankara firması olarak, İstanbul’daki heyecanlı katılımın burada da oluşmasını temenni ediyoruz. Umarım Ankara'da daha büyük fuar merkezlerimiz olur ve İstanbul’da olduğu gibi fuarları daha coşkulu yaşayabiliriz. Ankara, Anadolu’nun merkezi, bu nedenle bu yeniliklerin çok etkili olacaktır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-fuar-alaninda-grofenin-yeniliklerini-konustuk_102312.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!