Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dr. Duygu Erten - İnşaat Mühendisi, Çevre Dostu Binalar Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı
Dr. Duygu Erten ABD’de Daniel Mann Jonhson and Mendenhall (DMJM) ve BOVIS Lend Lease firmalarının Los Angeles, San Francisco ve Porto Rico ofislerinde mühendis, proje yöneticisi ve ekolojik projelerin iş geliştirme müdürü olarak çalıştı.

2004 yılında San Francisco’lu mimarlık şirketi EHDD’nin tasarladığı AUDUBON Center projesinin yöneticiliğini yaptı ve proje Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA) tarafından 2004 sürdürülebilir mimarlık ödülünü ve ABD Çevre Dostu Binalar Derneğ (USGBC) tarafından LEED 2.1 kriterlerine göre en ekolojik bina anlamına gelen Platin Sertifika aldı.

Erten, 2008 yılında BRE-Global tarafından verilen BREEAM sertifikasını alarak BREEAM-Assessor oldu. 2005 de sürdürülebilir inşaat konusunda uluslararası çalışmalarından dolayı GAGIAD’ın çevre alanındaki ödülünü alan Erten, Boğaziçi İnşaat Mühendisliği mezunu olup, yüksek lisansını ve doktorasını Rutgers Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Çevre dalında almıştır. Ekolojik binalar konusunda yurt içi ve yurt dışında jürilerde yer alan, gazete ve dergilere yazılar yazan ve konferanslar veren Duygu Erten şu anda William J. Clinton Vakfının Küresel İklim Girişimi Istanbul direktörü olan Erten, Türkiye Çevre Dostu Binalar derneğinin kurucu Başkan Yardımcısıdır. EKODesign 2009 konferansında "Sürdürülebilir Yapılar için Sürdürülebilir Finansman" panelini yönetecektir.


http://www.yapi.com.tr/haberler/dr-duygu-erten---insaat-muhendisi-cevre-dostu-binalar-dernegi-kurucu-baskan-yardimcisi_95982.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!