Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Prof.Dr. A. Haluk Pamir - Y.Mimar ve Çevresel Sosyal Bilimci, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı
ODTÜ Mimarlık Fakültesi Araştırma, Tasarım ve Uygulama Merkezi Kurucusu, Üniversitelerarası Kurul, Türkiye Mimarlık Alanı Doçentlik Komisyonu Başkanı, Avrupa Birliği için Türkiye Mimarlık Eğitim Alanı Komisyon Başkanı, Avrupa Birliği’nde Mimarlık Mesleğinin Serbest Dolaşımı Direktiflerine Türkiye Mimarlık Ortamının Hazırlanması Grubu’nun Başkanı.

Konut Araştırmacısı (Batıkent, Eryaman Yerleşimleri, Türkiye’de Çeşitli Yerleşimler, TOKİ İçin Konut ve Çevre Standartları Geliştirme Projesi Yöneticisi), Toplu Konut Tasarımları (Batıkent 1. Kısım ve Detça Konutları, Eryaman Sosyal Merkezler, Yalova Hacı Mehmet Ovası Konutları), Turizm Yatırım Projeleri (Belköy Oteli Serik (660 yatak+150) Reisoğlu Apart Oteli, Alanya, Emekli Sandığı Otelleri Özelleştirmesi Turner-Proge Grubu Mimari Danışmanı), Büyük Alan Tasarımları (BatıKent Ana Peyzaj ve Parklar, Eryaman 1.2.ve 3. Etap Çevre Düzenleme ve Peyzajı, TAI ve Roketsan Çevre Düzenleme ve Peyzaj, Kayseri Kadir Has Kültür, Spor ve Kongre Merkezi) Müze Tasarımcısı ve Danışmanı (Türkiye Açıkhava Folklor Müzesi Tasarımı (Ankara), Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi Teknoloji Müzesi Tasarımı, Kayseri Kent Müzesi Tasarımı, İstanbul, Silahtarağa Müzesi İlk Konsept Projesi Tasarımı ve Proje Üretim Süreci Danışmanı)

Ödüller: a. Kayseri Kent Müzesi Projesi: 2006 yılında Türkiye’de Belediyelerin son 3 yılda gerçekleştirdikleri 12,000 proje içinde ilk 30’dan birisi, Kültür Projeleri içinde ise Birinci seçilmiştir. b. Ankara Ticaret Odası Kompleksi: 2003 yılında TC Kültür Bakanlığı tarafından seçilen Cumhuriyet’in Ankarası’nın 160 yapısından ikisi olarak seçilmiştir, c. aynı kompleks Boyut yayın grubu yayını 'Ankara 1910–2003' içine 116 yapıdan ikisi olarak girmiştir. d. XXI Dergisi Konsepti ve Yayını için Basın Ödülü (2002), Serbest Mimarlar Derneği.


http://www.yapi.com.tr/haberler/prof-dr-a-haluk-pamir---y-mimar-ve-cevresel-sosyal-bilimci-odtu-mimarlik-fakultesi-dekani_95986.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!