Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu - Yüksek Mimar, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı
ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde lisans (1979), İTÜ Mühendislik Mimarlık Lisans Sonrası (MMLS) Konut Konu Alanı'nında yüksek lisans (1981), İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Anabilim Dalı Bina Bilgisi Programı'nda doktorasını (1986) tamamladı. İTÜ Mimarlık Fakültesi Bina Bilgisi I Kürsüsünde asistan 1981, İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Bina Bilgisi Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi (1982), yardımcı doçent (1987), doçent (1989) ve profesör (1997) olarak atandı.

Mimari tasarım, kentsel tasarım, mimarlık eğitimi ve akreditasyon, mimari ve kentsel kimlik, mimarlık ve sinema, konut, kültür-mekan ilişkileri konularında bildiri, makale, kitap ve araştırmaları bulunmaktadır. Mimari ve kentsel tasarım yarışmalarında ödül, mansiyon ve satınalma dereceleri vardır. Çeşitli proje yarışması, bilimsel araştırma çalışmalarına jüri olarak katılmıştır.

İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Başkanlığı (2000-2004), İTÜ Mimarlık Fakültesi Senatörlüğü (2004-2007), Mimarlık Akreditasyon Kurulu Başkan Yardımcılığı (2006-2008), Mimarlık Akreditasyon Kurulu Başkanlığı (2008- ), İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanlığı (2008- ) görevlerinde bulunmuştur. A|Z ITU Journal of the Faculty of Architecture, Arkitekt, Gazi University Journal of Science dergilerinde editör, yayın koordinatörü, alan editörü olarak görev yapmıştır.


http://www.yapi.com.tr/haberler/prof-dr-orhan-hacihasanoglu---yuksek-mimar-itu-mimarlik-fakultesi-dekani_95984.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!