Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Isı Yalıtım Kalınlığında Avrupa’nın 4 Kat Gerisindeyiz”

İzocam, 36.Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da 3 yeni ürün ve sistemi sergiledi. İzocam’ın yeni ürünlerini ve sosyal sorumluluk projelerini şirketin Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem’e sorduk.

yapi.com.tr
1

İzocam Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem, ısı yalıtımı alanında yaşanan sorulara değindi. Isı yalıtımının sadece yeni binalar için zorunlu olmasını eleştiren Öktem, “Yalıtım zorunluluğu sadece yeni projeler için var. Mevcut binalardaki yalıtım oranı son derece düşük. Ayrıca ısı yalıtım kalınlığında Avrupa’dan 4 kat gerideyiz” dedi.

“Sürecin yavaş ilerlemesinden endişeliyiz”

Kentsel dönüşüm sürecini değerlendiren Öktem, “ Kentsel dönüşüm herkesi heyecanlandırıyor. Ancak bunun için ciddi bir finansman gerek. Bu sorun çözülmezse sürecin yavaş ilerlemesinden endişe ediyoruz” dedi.

İzocam 3 yeni ürün ve sistem tanıttı

İzocam, bu yıl 36’ncısı gerçekleştirilen Yapı Fuarı’na yeni ürün ve sistemleri ile katıldı. İzocam, standında yeni ürünleri Foamboard Lambda 30, İzocam Manto, Inwall ve Tekiz Panellerini sergiledi. Isı yalıtım değeri geliştirilmiş, niteliği artırılmış yeni Ekstrüde Polistiren Levha, “Foamboard Lambda 30” ilk kez Yapı Fuarı'nda sergilendi.

İzocam'ın standında öne çıkardığı bir diğer ürün olan Sıvalı Dış Cephe Yalıtım Sistemleri İzocam Manto, ısı köprülerini tamamen ortadan kaldırırken, en etkin ısı yalıtım sistemini sunuyor. İzocam Manto sıvalı dış cephe yalıtım sistemleri, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip tesislerinde üretilen yalıtım levhalarıyla Manto Taşyünü, Manto İzopor, Manto İzopor Plus ve Manto Foamboard CE ve TSE belgeli ürünler olarak yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da tercih ediliyor.

Yapı Fuarı'nda İzocam standında sergilenen ve Rigips ortaklığıyla yeni geliştirilen yalıtımlı hafif bölme duvar sistemi Inwall da yer aldı. Rigips alçı plakalar ile İzocam camyünü ve taşyünü yalıtım levhalarının birlikte kullanıldığı, EN 1364-1 standardına göre test edilmiş Inwall Bölme Duvar Sistemleri, 30, 60 ve 90 dakika yangın dayanım sertifikasına sahip olmasıyla dikkat çekiyor.http://www.yapi.com.tr/haberler/isi-yalitim-kalinliginda-avrupanin-4-kat-gerisindeyiz_108568.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • İzolasyon bizim dış ticaret açığını süratle kapatacak ve enerji açığmızdaki makası daraltacak bir yöntemler bütünü. Hem yurttaşlarımızı bilinçlendirmeli hem de uygun ürün gamı kullanıma sunulmalı... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!