Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Kentsel Dönüşüm için Bir Delikli Kuruş İstemiyoruz"

Kendisini ziyaret eden Uzundere sakinlerine projeyi anlatan Başkan Aziz Kocaoğlu, "En büyük güvence İzmir Büyükşehir Belediyesi'dir" dedi

yapi.com.tr
"Kentsel Dönüşüm için Bir Delikli Kuruş İstemiyoruz"

Yeni Asır'ın haberine göre, Uzundere Mahallesi'nden bir grup vatandaşı makamında ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, uygulayacakları kentsel dönüşüm projesiyle ilgili açıklama yaptı. Kentin geleceğini düşünerek hareket ettiklerini söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Kent dönüşümünü yaparken İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bir delikli kuruş istemiyoruz" diye konuştu.

Türkiye'nin gerçeği

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen ve 32 hektarlık alanda uygulanacak Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, Başkan Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti. Yurtoğlu ve Uzundere mahalle muhtarlarının da katıldığı buluşmada, bölgedeki hak sahipleri, soru ve çekincelerini Başkan Kocaoğlu ile paylaştı. Bölge sakinlerini tek tek dinleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, daha sonra soruları yanıtladı. Tek amaçlarının kentte sağlıklı ve yaşanabilir alanlar oluşturmak olduğunu belirten Başkan Kocaoğlu, "Ben geleceğin kentini düşünüyorum. Bu işi yaparken hiç kimsenin hak kaybına uğramaması için kılı kırk yarıyoruz. Kimileri aflardan yararlanmış. Herkes bir şekilde ev sahibi olmuş. Bu evler yokluktan yapılmış. Türkiye'nin gerçeği bu. Şimdi biz bu cenazeyi kaldırmakla yükümlüyüz. Bunu yaparken, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak kent dönüşümünde bir delikli kuruş istemiyoruz. Hesaplar da buna göre yapılıyor. En büyük güvence de İzmir Büyükşehir Belediyesi'dir" diye konuştu. Kimsenin malının zorla alınamayacağını dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, "Alacağımız kadar vereceğiz. Eğer bir tolerans varsa, bunu nereden sağlayabileceğimize bakacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-icin-bir-delikli-kurus-istemiyoruz_111694.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!