Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cem Ercan / Proje ve Teknik Satış Müdürü, Fixa Yapı Kimyasalları San. ve Tic. Ltd. Şti.
Fixa Yapı Kimyasalları İhracat Bölge Yöneticisi Esra Yıldırım ve Cem Ercan

Genel olarak çok olumlu izlenimlerle çıktık ikili programdan. Görüşmeler, hemen fuar öncesinde olduğu için, ilgilendiğimiz firmaları standımıza davet ettik ve geldiler. Güzel planlanmış bir organizasyondu. Belki sadece çok kalabalık olması bir dezavantajdı. Çünkü inşaat sektörü çok geniş bir dünya. Bu anlamda bir klasifikasyon yapılabilirdi. Görüşmeleri bir süreç olarak değerlendirmek gerek. Kartlar alındı ve verildi, bunlar takip edilecek. Umman’dan ortaklık teklifleri var, onları değerlendireceğiz.

Kuzey Afrika ülkelerine yönelik bir girişimimiz zaten vardı; orada fuarlara da katılıyoruz. Suriye, Irak ve İran pazarlarına yönelik çalışmalarımız da var. Doğru partnerleri bulmak ve ürünün de doğru uygulanmasını sağlamak, bu noktada çok önemli; ki marka bilinirliğimizi ve marka prestijimizi de koruyabilelim.

Ürünlerimiz, ne yazık ki Türkiye’de değerini bulamıyor. Bir fayans ya da granit seramik yapıştırıcısını Türkiye’de 6 TL civarında satarken, yurtdışında 8 – 10 Euro'ya alıcı buluyor; bu çok ciddi bir rakam. 

Çinliler, özellikle ‘hammadde’ üzerinden yapı kimyasalları sektörüne de bulaşmaya başladılar. Arap ülkelerinde vergi muafiyeti var; Ürdün’de ya da Umman’da bir fabrikanız olsa, otomatikman o bölgeye satış yapabilir hale geliyorsunuz. Oysa burada vergiyle, navlunla, taşımayla yarışıyorsunuz. Firmaların kazandığı bir şey yok. Bu anlamda bizim Çin’den ziyade vergi sistemiyle ilgili bir problemimiz var.


http://www.yapi.com.tr/haberler/cem-ercan-proje-ve-teknik-satis-muduru-fixa-yapi-kimyasallari-san-ve-tic-ltd-sti-_96262.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!