Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kompakt Laminatta Yaratıcı Çözümler Gentaş’ta
Yerel ve küresel pazarlara yönelik yatırımlarını ve Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Gentaş Şirketler Grubu kuruluşlarından Gentaş Laminat, 33. Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul’da kompakt laminat serisinin en yeni ürünlerini tanıttı.

En çok önemsedikleri ürün serisi olan kompakt laminatın yenilikçi türevleri G-Com, G-Ext, G-Lab, G-Com Natura ve G-Form hakkında bilgi veren Gentaş Laminat Pazarlama ve Satış Müdürü M. Cem Başaran, ürün ağaçlarını toplamda 21 ürüne çıkardıklarını söyledi.

“Bütün Ar-Ge çalışmalarımızı yurtdışı ile ortak olarak Türkiye’de yürütüyoruz. Ürünlerimizin tümü en üst düzey kalite anlayışıyla üretilerek pazara sunulmaktadır. Kalite belgelerimiz arasında EN 438-1, EN 438-2, EN 438-3, EN 438-4, EN 438-6, EN 438-7, TÜV, ISO 9001-2000, yangın sertifikası ve hijyen belgeleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra iç ve dış cephe kompakt laminat üretimimiz ile Türkiye’de CE işareti alan ilk ve tek firma olmanın gururunu da yaşıyoruz. 

İçeride G-Com, Dışarıda G-Ext

Şu anda en çok önemsediğimiz ürün olan ‘kompakt laminat’ın çeşitli türevlerini geliştirdik. Okullar, spor salonları, hastaneler, havaalanları, alışveriş merkezlerinin duvar kaplamaları, tuvalet kabinleri gibi iç cephelerde kullanılan türeve G-Com; dış cephede kullanılan türeve ise G-Ext adını verdik.

G-Ext’in diğer kompakt laminatlardan farkı, tüm iklim şartlarına karşı dayanıklılık sağlayan ve 10 yıl boyunca solmayan özel bir yüzeye sahip olması. Bu özelliğe, dünyada sadece sayılı firmalar tarafından uygulanabilen elektron bombardıman kürü (EBC) sistemiyle üretilmesi sayesinde ulaşıyor.

Asitlere meydan okuyan G-Lab

Yine kompakt laminatın bir türevi olan G-Lab ise laboratuarlarda kullanılıyor. G-Lab’ın özelliği, bildiğimiz kuvvetli asitlere karşı bile 24 saat dayanıklılık göstermesi.

Çevre dostu G-Com Natura

Geçen hafta fuara yetiştirmek için çok yeni bir ürün daha çıkardık. Adı, G-Com Natura. Günümüzde atıkların değerlendirilmesi ve geri dönüşümlü malzeme kullanımı giderek önem kazanıyor. Bu ürünümüzdeki kraftlarda, minimum yüzde 20 oranda atık kullanıyoruz. Kullandığımız kraftlar ise yurtdışında TSC olarak adlandırılan belgeye sahip. Şık bir görünüme sahip üründe kraftın siyahlığı yok, yüzeyle aynı renkte. Bunun yanı sıra ürün, fenol gibi çevreye zararlı maddeler içermiyor. Daha önce Amerika’ya ihraç ettiğimiz G-Com Natura’yı bir ay önce Türkiye pazarına da sunduk.

G-Form şekilde sınır tanımıyor

Özel bir üretim tekniği kullanılarak çeşitli şekillere göre bükülebilen G-Form, iç-dış köşe, iç bükey dönüşleri, banyo ve laboratuar tezgahları, pencere denizliği ve kapı pervazları, ofis ve ev mobilyalarındaki dekoratif kıvrımlar, cephe kaplamaları, banklar ve diğer tüm yaratıcı fikirler için en uygun ürün olma özelliğini taşıyor."

 


http://www.yapi.com.tr/haberler/kompakt-laminatta-yaratici-cozumler-gentasta_96296.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!