Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

FGİ’den 'Kendi Kendini Tamir Eden' Hızlı Kapı
Otomatik kapı konusunda danışmanlık, proje, uygulama ve servis hizmeti sunan FGİ otomatik kapı merkezi, Alman Novoferm şirketinin de Türkiye'deki yerel üretim merkezi olarak çalışmalarını sürdürüyor. FGİ aynı zamanda GfA Elektromaten Türkiye temsilcisi olarak sektördeki yerini alırken, Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD Fuarları'nın ilk ayağı olan Yapı Fuarı İstanbul 2010’a endüstriyel ürünler ve panjur bölümü ile katıldı.

Fuarın son gününde mikrofonlarımızı uzattığımız FGİ İnşaat Taahhüt ve Yapı Malzemeleri Genel Koordinatörü Ali İhsan Güneş, 10. kez katıldıkları Yapı Fuarı İstanbul 2010’un son derece verimli ve keyifli geçtiğini söyledi. “Şirketimizin çizgisini bu sene de burada en iyi biçimde temsil etmeye çalıştık” diyen Güneş şöyle konuştu:

 “Bu sene fuarı çok kalabalık buldum ve bu bize büyük mutluluk verdi. Çünkü bu kalabalık insanların
harcama yapmaya tekrar hazır olduklarını gösteriyor. Sadece bir güvenceye bir istikrara ihtiyaçları var.”

“Bilinç seviyesini arttırmak için fuara katılıyoruz”

Güneş, tüketicilerin her geçen yıl daha çok bilinçlendiklerini belirterek, “On yıldır tüketicinin bilincini arttırmak için bu fuara katılıyoruz. Endüstriyel kapı üreticisi olmamıza rağmen ilk yıllarda bizim kapılarımızı balkona takıp takamayacaklarını soranlar oluyordu. Biz de bu sorulara sabırla yanıt veriyorduk. Fakat bu sorular artık karşımıza çıkmıyor.” dedi.

Servis maliyeti ortadan kalkıyor

Yapı Fuarı İstanbul 2010’da Hızlı Çalışan PVC Kapı (PVC Speedroller)’yı ilk kez sektöre tanıttıklarını dile getiren Güneş, “kendi kendini tamir eden” bu ürünü şöyle anlattı:

“İç bölme kapıları olarak özellikle frekans yoğun bölümlerde ve forklift geçişlerinde kullanılan PVC Speedflex forkliftin giriş veya çıkış esnasındaki kapıya çarpması gibi olumsuz bir durum ile karşılaştığında, rayından çıkarak kendini resetliyor. Resetlenen kapı kendini yukarı doğru çekiyor ve tekrar çalışmaya başlıyor.” Güneş aslında bu tip hızlı kapıların sektörde yaygın olarak kullanıldığını, fakat diğer ürünlerde bulunmayan kendini tamir etme özelliği sayesinde FGİ’nin pazara sunduğu Novoferm Speedflex’in servis ihtiyacını ve dolayısıyla da servis maliyetlerini ortadan kaldırdığını vurguladı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/fgiden-kendi-kendini-tamir-eden-hizli-kapi_96267.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!