Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DOW, Fuarda CE belgeli ürün çıkarması yaptı
Dow Bina Çözümleri, Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2010’da CE belgeli ürünlerini yapı sektörü profesyonellerinin beğenisine sundu. SHAPEMATE markalı mavi renkli ısı yalıtım levhaları, bahçe ve teras çatılarda 30 yıl sonra bile ilk günkü performansını sergileyen ROOFMATE ve Kompozit Yalıtım Levhaları fuarda öne çıkan ürünler arasında yer aldı.

DOW SHAPEMATE markalı mavi renkli ısı yalıtım levhalarının en düşük ısı iletkenlik değerine sahip ürün olduğunu belirten Dow Bina Çözümleri Bölüm Başkanı Durmuş Topçu, bu levhaların diğer ürünlere göre yüzde 17 ila yüzde 27 arasında daha etkili ısı yalıtımı sağladığını söyledi. SHAPEMATE levhalar, su emmediği için dona karşı dayanıklılığı sayesinde bina dışında sıva çatlağı gibi oluşumları, bina içinde ise küf ve rutubet oluşumunu engelliyor. Binanın bakım ve onarım masraflarını azaltıyor, sağlıklı ve konforlu mekânlar yaratıyor. Durmuş Topçu, üzerinde CE İşareti bulunan ürünlerin, çevre ve insan sağlığı için uygun olduğunu, ısı yalıtımı ve yangın dayanımı performanslarının testlerden geçirilerek onaylandığını da vurguladı.

Topçu, DOW STYROFOAM™ ürün grubu içinde bulunan ROOFMATE ürünlerinin, bahçe ve teras çatılarda bina ömrü boyunca değişmeyen ısı yalıtım performansı sergilediğine dikkat çekti. Almanya Hamburg’da tasarlanan Mannheimer sigorta şirketi binasının teras çatı yalıtımında kullanılan ROOFMATE ürünlerinin, 32 yıl sonra bile ilk günkü tasarım performansını sürdürdüğü ve basınç dayanımını koruduğu bağımsız denetleme kurumları tarafından belirlendi. 

Dow Bina Çözümleri fuarda inşaat grubundaki ürünlere ek olarak Kompozit Yalıtım Levhalarını da sergiledi. Firma, Kompozit Yalıtım Levhaları (Core Composite) ürün gamı içinde yer alan SF IBF, SF LB, SF RTM, SF SP ve SF HD300 kodlu ürünleri ile soğuk hava depoları, frigorifik kamyon kasaları, soğutma üniteleri, lamine ve sandviç panel imalatı, otomotiv sektöründeki ısı ve ses yalıtımlı panel imalatı, kartonpiyer, söve vb. iç ve dış dekoratif elemanlar üretimi yapan kuruluşlara doğrudan ürün ve teknik hizmet sunuyor.

Dekoratif profil imalatı için kullanılan ekstrude polistiren levhalar STYROFOAM™ LB-White ve STYROFOAM™ IBF, Türkiye’de ilk ve tek olarak Dow Bina Çözümleri tarafından CE Belgesi ile 145 mm ve 125 mm kalınlıkta, yüksek yoğunluk, mükemmel boyutsal kararlılık ve MFPA Leipzig Enstitüsü’nden onaylı DIN4102 Standardı’na göre B1 sınıfı üstün yangın dayanımı ile pazara sunuluyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/dow-fuarda-ce-belgeli-urun-cikarmasi-yapti_96272.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!