Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Asaş'ın Kendini Temizleyen 'Akıllı Cephe Sistemi' İlgi Odağıydı
 

Fuarın en çok ilgi gören yenilikçi ürünlerinden biri de Asaş Alüminyum’un kendi kendini temizleyen 'Akıllı Cephe Sistemi' idi.

 

Ürün hakkında bilgi aldığımız Serdar Tekay, Avusturya’dan ithal ettikleri sistem hakkında şunları söyledi:

 

 

 “Fuarda inanılmaz bir ilgiyle karşılaştık. En yenilikçi ürünün bizimkisi olduğunu söyleyenler dahi oldu. Zaten gelen taleplerden ve ilgiden de bunu görüyoruz.

 

‘Akıllı Cephe Sistemi’ temizlik konusunda çözüm sunan inovatif bir ürün. 5-6 yıldır Avusturya’da uygulanmakta olan sistem, daha çok Arap ülkelerinde talep görüyor. Almanya ve Avusturya’da daha çok hastane binalarında kullanılan ürün, binanın sürekli temiz kalmasını sağlıyor. Sağlık yapıları dışında, fotovoltaik enerji üreten cephelerde de, panellerin elektrik üretebilmesi için temiz kalmasına yardımcı oluyor.

Sistemin sağladığı avantajların başında güvenlik geliyor, çünkü iskele üzerinde çalışan temizlik görevlilerinin kaza yapma ihtimali çok yüksek oluyor.

 

Maliyet olarak bakıldığında ise sistem, 2 sene içerisinde kendisini amorti ediyor.

 

Enerji kullanım oranı düşünüldüğünde, doğa dostu bir sistem olduğunu da söyleyebiliriz. Temizlik için daha az su tüketiyor. Ayrıca deterjan yerine, doğada biyolojik olarak parçalanabilen çevre dostu bir temizleme maddesi kullanılıyor.

 

Bunun yanı sıra mahremiyetin korunması da sistemin sunduğu önemli bir avantaj. Özellikle konut olarak kullanılan yüksek katlı binalarda, dışarıda çalışan insanların içeriyi görmesi sorunu ortadan kalkmış oluyor.

 

Sistem, yağmur yağdığı zaman da çalıştırılabiliyor. Hatta bu durumda su kullanımına da gerek kalmıyor. Sabah çiy oluştuğu zaman bile sisteme yetecek kadar nem elde edilmiş oluyor.

 

Asaş’ın üretim felsefesi

 

Asaş’ın misyon olarak hep yenilikçiliği temel aldığını vurgulayan Serdar Tekay, firmanın üretim felsefesine ilişkin olarak, "Piyasadaki herkes bu amaçla üretim yapıyor olsa da Asaş, daha fazla hareket imkânına sahip bir firma. Müşteri kitlesine bakıldığında da değişik sektörlere hitap ettiği görülüyor. Dolayısıyla yenilikçi ürünleri daha net takip edebiliyor. Tabii bunda, tesisinin ve üretim teknolojisinin çok yeni olmasının da büyük etkisi var. Ar-Ge çalışmalarımızı önce kendimiz için yapıyoruz, sonra çevreden gelen yenilikleri de müşteri için takip ediyoruz.” dedi.

 


http://www.yapi.com.tr/haberler/asasin-kendini-temizleyen-akilli-cephe-sistemi-ilgi-odagiydi_96293.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!