Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Open” ile derin nefes alan binalar




Fuara “Open” isimli bir ısı yalıtım sistemi ile katılan Baumit Türkiye’nin Pazarlama Müdürü Ümit Aksu, ürünün çok iyi nefes alma özelliğine değinerek kalitesine vurgu yaptı. Aksu, ürünün normal bir EPS sistemindeki ısı yalıtım direncine göre çok daha yüksek bir performans gösterdiğini söyleyerek “Ürün çok iyi nefes alabilme özelliği sayesinde rutubet, mantarlaşma ve küf oluşumlarını önlüyor. Bundan dolayı da iç mekanların da ferah kalmasını sağlıyor. Ayrıca ürün ısı yalıtım özelliğinden dolayı yakıt ve elektrik tasarrufu sağlıyor. Böylelikle yakıtın neden olacağı hava kirliliğini de minimuma indirilmiş oluyor.” dedi.
Baumit’in otuz yılı aşkın bir süredir özellikle Avrupa’da 29’dan fazla ülkede kuru harç, boya üretimi ve ısı yalıtımı sistemleri konusunda faaliyet gösteren Avusturya merkezli bir firma olduğunu dile getiren Aksu, üretim tesislerinin de çevreye duyarlı olduğunun altını çizerek şöyle konuştu:

“Avusturya’dan başlamak kaydıyla diğer bütün ülkelerdeki tesislerimizde gerek üretim sürecinde gerekse de tesislerin kurulumunda, doğa’ya dost ve çevre bilinci çerçevesinde yatırımlar yapmaktayız. Kuru harç tesislerimiz özellikle taşın kırılarak işlem görmesi üzerine kurulu tesisler olması sebebiyle de ayrıca doğal bir süreçten geçmesi çevre korumasına da paralel bir yol izlemektedir.Diğer taraftan ise ürünlerimizi paketlemek için geri dönüşümlü torba kullanıyoruz. Yani hem çevreye duyarlı ürünler üretiyoruz hem de bu ürünleri çevreye duyarlı ambalajlarla kullanıcılarımıza ulaştırıyoruz.”


http://www.yapi.com.tr/haberler/open-ile-derin-nefes-alan-binalar-_96246.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!