Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kapalı Mekânlarda Sağlıklı, Homojen ve Tasarruflu Isıtma
Sigara yasağının yürürlüğe girmesinin ardından, kafe ve restoranların açık alanda da faaliyet göstermeleri ile birlikte elektrikli ısıtıcılar hayatımızın bir parçası haline geldi. Ancak dış mekân kullanımına göre tasarlanan bu ısıtıcıların kapalı mekânda kullanımının sağlık açısından pek doğru olduğu söylenemez. 

Atlas Alüminyum’un tam da bu eksiklikten yola çıkarak, nano teknoloji ile ürettiği ‘Smartair Elektrikli Soba’, kapalı ortamlarda sağlıklı ve homojen bir ısıtmanın yanı enerji tasarrufu da sağlıyor. Bu yenilikçi ürüne ilişkin bilgiyi Atlas Alüminyum Genel Müdürü Cem Karaoğlan’dan aldık. Atlas Alüminyum, alüminyum profil üretimine geçtiğimiz yıl başlayan yeni bir firma. Yaklaşık 15 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Alüminyum, Türkiye’de geniş bir müşteri kitlesi olan, uluslararası cephe profillerinin, pencere ve kapı doğramalarının birçok firma tarafından üretildiği bir sektör. Bu nedenle de, rekabet anlamında, katma değer yaratan yeni ürünlerin geliştirilmesi gerekiyor.

Nano teknoloji ürünü 'Smartair Elektrikli Soba'

‘Smartair’ marka elektrikli ısıtıcımız da bu amaçla geliştirdiğimiz bir yenilik. İçinde nano teknoloji ile üretilmiş özel bir gaz barındırıyor. Bu gaz sayesinde çok yüksek sıcaklıklara kısa zamanda ulaşılıyor ve ortam sıcaklığı 22°C’yi  bulduğunda sistem otomatik olarak kapanıyor.

Kendi markamız olan bu ürünün plastiğini, alüminyumunu, gazını, tekerleğini, yani tamamını biz üretiyoruz. Sadece Türkiye’de değil, dünyada da muadili olmayan bir ürün diyebilirim.

Türkiye’de, sigara yasağından dolayı dış mekânı ısıtmak için kullanılan infrared ısıtıcılar kullanılıyor. Herkes bunu evin içinde de kullanmaya başladı. Aslında bu sistem, açık alan ısıtıcısı. İçeride kullanıldığında ise oksijeni yakıyor ve havayı kurutuyor. Hatta yatak odasında hiç kullanılmaması gerekir. Baş ağrısı yapar, ısındıktan sonra hemen kapatmak gerekir vs.

Estetik, ekonomik ve güvenli

Atlas Alüminyum tarafından tasarlanan ve geliştirilen Smartair Elektrikli Soba ise, kapalı ortamlarda da güvenle kullanılabilir. Dekoratif görünümünün yanı sıra, diğer ısıtıcılara oranla neredeyse yüzde 50-60 oranında daha az enerji kullanan ürün, özellikle yurtdışında çok ilgi görüyor.

Isıtıcının strüktüründe, içinde gaz bulunan bir tüp yer alıyor. Elektrik gazı ısıtarak tetikliyor. ‘Heat Power Cell’ denilen bu ısı transfer sistemi hem homojen hem de ekonomik bir ısıtma sağlıyor. Bu sistemle 400°C’ye kadar sıcaklık elde edilebiliyor, ancak TSE’ye göre ısının insan sağlığını tehdit etmemesi için, radyatörlerde olduğu gibi sıcaklığın 70°C’yi geçmemesi gerekiyor. Biz de ürünümüzü bu standarda göre ayarladık. Soba ısınmaya başladığında, dibindeki fan yoluyla sıcak havayı odaya üfleyerek yayıyor. Eskiden kullanılan fanlı yan radyatörlerin elektrikli ve gazlı hali de denilebilir. Diğer bir deyişle yerde duran ve sadece ısıtma yapan ayaklı klima.

2010 yılı içinde pazara sunmayı düşündüğümüz ürünün satış rakamının 50 bini bulacağını tahmin ediyoruz.http://www.yapi.com.tr/haberler/kapali-mekanlarda-saglikli-homojen-ve-tasarruflu-isitma_96295.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!