Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Galip Sayıl / BASF Pazarlama Direktörü
YAPI Fuarı’ndan ilk izlenimleriniz nelerdir? Organizasyondan memnun kaldınız mı?

YAPI Fuarı çok önemli bir organizasyon. Doğan Hasol ve Güven Cantürk, bu konunun uzmanları olarak ve sürekli gelişerek ülkemize ve özellikle de inşaat sektörüne büyük bir fayda sağlıyorlar. Standımız bu yıl, 'Amacına Uygun Tasarlanmış Stand Yarışması'nda ikincilik ödülü de aldı. Bu yüzden 2010 YAPI İstanbul Fuarı’nın bizim için ayrı bir özelliği ve güzelliği de var. Bu sene pek çok firma tarafından yeni ürünlerin de geliştirildiğini ve lanse edildiğini yine YAPI Fuarı sayesinde gördük. Ben bunu, kriz döneminde üretici firmaların farklılaşmak için yatırım yaptıkları ve zaman ayırdıkları şeklinde yorumluyorum. İnşaat sektörü için Yapı-Endüstri Merkezi’nin İstanbul’da ve diğer şehirlerde düzenlediği YAPI Fuarları, çok büyük katkı sağlıyor. Bunun için de YEM’e teşekkür ediyoruz.

Peki bu sene standınıza gösterilen ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Geçtiğimiz senelere kıyasla ziyaretçilerin gösterdiği ilgi gayet iyi. Ancak maalesef fuar, yer açısından biraz yetersiz kalıyor. Geçen sene BASF’nin global olarak aldığı karar nedeniyle YAPI Fuarı’na katılamamıştık. Daha önceki yıllarda yer aldığımız üçüncü salondaki yerimizi de maalesef kaybetmiş olduk. Bu nedenle de ancak beşinci ile altıncı salon arasında kendimize yer bulabildik.

Burada bulunmaktan memnun musunuz?

Tabi diğer yerimiz daha iyiydi. Üçüncü salon bizim sektörün yapı kimyasallarına yönelik segmentinin daha yoğun olarak bir arada bulunduğu bir yer. Ama her şeyde de bir hayır var! “Burayı nasıl şekle sokarız?” diye düşünürken pek çok firmadan tasarımlar aldık ve değerlendirdik. Bakın yıllardır diğer tarafta katılıyor olmamıza rağmen ödül alamamıştık; ama bu sene ödüllendirildik.

Yapı-Endüstri Merkezi’nin diğer hizmetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

YEM’in diğer hizmetleri de çok çok önemli… Özellikle de yeni yerinde düzenlediği çok sayıda etkinlik ve konferansı son derece faydalı buluyorum. yapiveri.com da çok faydalı bir çalışma oldu. Zaten iki dönem İMSAD başkanlığı yapmış olduğum için Yapı-Endüstri Merkezi ile yakın çalışmalarımız oldu. Bunlar da devam ediyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/galip-sayil-basf-pazarlama-direktoru_96237.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!